تبلیغات
علمی، فلسفی، تاریخی، تئاتر،باستان شناسی، آموزش، دانش آموز، کودک و ...

علمی، فلسفی، تاریخی، تئاتر،باستان شناسی، آموزش، دانش آموز، کودک و ...
شرایط مهم نیستند،بلکه نوع تفکر و عمل در شرایط مختلف زندگی ما را رقم می زند 

                   

                                    چگونه با همسرم رفتار کنم؟

برای اینکه به طور موفقیت آمیز از حمله همسر در امان باشید از بروز عکس‌العمل متقابل خودداری کنید. زمانی که او ناراحت است تعارضها در زندگی مشکلات زیادی به وجود آورده که همدیگر را درک نمی‌کنید. مرد نمی‌داند چگونه زنش را خوشحال کند و همچنین خانم نمی‌داند چطور و با چه زبانی خواسته‌هایش را  مطرح سازد. در این چندین ساله زندگی با تفکر و مهارتهای قدیمی به کمترین خواسته‌ها و موفقیت زندگی رسیده‌اید؟ حتی هیچ تأثیر و دگرگونی نداشته‌اید و به اشتباه مرتب آن تفکر را تکرار می‌کنید یک روش جدید که نتیجه بخش و مطلوب باشد را ابداع کنید در این طرح جدید برای روابطی دو جانبه تلاش و از همدیگر قدردانی و حمایت کنید. بخشی از سرخوردگی یک مرد، تصور غلط او درباره نیازهای همسر و اسرار او پیدا می‌شود، خانمها این راه غلط را ادامه ندهید.


حتی  یک کا رکوچک که انجام دادید او متوجه می‌شود و ارتباط شما نزدیکتر شده و او را خوشحال ساخته‌اید. وقتی مشکلات زن را احاطه کرده دوست دارد با کسی همدلی و همفکری نماید. با مطرح کردن مشکلات، بیان احساسات و آرزوها، ایجاد صمیمیت و عشق با صداقت شروع می‌شود خانم دوست دارد به حرفهایش گوش داده شود علاقه دارد از آن پشتیبانی و حمایت شود. با همکاری طرفین به حل تعارضها و مشکلات بپردازید. زن با حرف زدن احساس راحتی و وقتی گوش دهید احساس آرامش می‌کند و هر گاه با همدردی و تفاهم برخورد کنید بعد حس زنانه او را تقویت کرده‌اید روحیه‌ای سرشار با عشق و محبت پیدا می‌کند اینجاست که متوجه می‌شود چقدر شوهرش دوستش دارد و متقاعد می‌گردد که اشتباه فکر می‌کرده با گوش دادن به همین سادگی و راحتی بدون واکنش به او فرصت تخلیه شدن داده و برگشتن به وضعیت مثبت را فراهم کنید با این روش جدید به استقبال تفکر مثبت، با همدلی، زندگی سعادتمند را می‌سازید. مرد باید به انتقادهای همسر توجه نکند و بداند که احساساست تماماً زودگذر هستند. با درایت و خونسردی و گوش دادن به احساسات همسرتان به او فرصت می‌دهید تا احساسات مثبتش را بهتر بشناسد و عمل کند و به ذهن بسپارد. احساسات منفی در مدت کمی تغییر می‌کند در صورتیکه واکنش منفی از طرف مقابل پاسخ داده می‌شود جریان درگیری شدت و طولانی‌تر می‌گردد.

وقتی زن از انعطاف‌پذیری همسرش اطلاع یابد با آرامش خاطر حرفهایش را می‌زندوقتی از حد معمول زیادتر شد از عهده احساسات زن بر نمی‌آید و به واکنش مقابله و ازخود مقاومت نشان می‌دهد و موجب می‌گردد مرد انعطاف‌پذیری خود را از دست بدهد و خود رای و نفوذناپذیر شود.

هفت روش برای مردان

1-    وقتی زن ناراحت و عصبانی است شما گفتگو را با ملایمت آغاز کنید.

2-    وقتی زن صحبت می‌کند خودتان را کنترل و سبب عصبانیت بیشتر او نشوید

3-    هیچ وقت حرف  او را قطع نکنید.

4-    هرگاه نمی‌دانید چه بگویید ساکت بمانید؟

5-    اگر صحبت نمی‌کند، سر صحبت را با بیان مثبت و آرام باز کنید.

6-     در مورد احساساتش قضاوت نکنید.

7-    آرام و خونسرد باشید هیچ واکنشی نشان ندهید.

با بیان ملایم او را حمایت و شیوه جدید را آزمایش کنید. برای خانمها سخت است که با نداشتن انگیزه از انجام دادن کارها بر آیند، وقتی احساس می‌کنند فراموش شده‌اند نگرانی و اضطراب به سراغشان می‌آید و با تندی و غرغر کردن که خسته شده‌ام از بس کار کردم و شما هیچ کمکی نکردی همه کارهای منزل مانده که باید انجامش دهم. خسته شدم از بس یادآوری کردم و تو با بی‌خیالی خوابیده‌ای. یا روزنامه می‌خوانی و یا تلویزیون نگاه می‌کنی و اصلاً اهمیت نمی‌دهی.

منبع: http://ravanshenasy91.blogfa.com


طبقه بندی: روانشناسی،
[ جمعه 19 مهر 1392 ] [ 01:24 ق.ظ ] [ فخرالدین برزنجی ( دارسو ) ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :